Термічна обробка металів, гартування сталі

- Послуга
100 ₴/кг
- +380 (96) 053-77-55Олександр, zhuchenko-92@ukr.net
- +380 (67) 485-91-18Ігор, odesin@ukr.net
- +380 (67) 484-62-66Володимир, сервіс
- +380 (63) 815-50-93Олександр, постачання
Опис
Проведемо загальну загартування(повну) сталі - термообробка, спрямована на отримання в сплаві максимально нерівноважної структури і відповідно аномального рівня властивостей.
Габаритні розміри, мм:
- ванни 500х1000х800
- печі 800х400х300
Застосовуємо загартування у себе для коротких, тонких, вузьких деталей, а так само пуансонів, матриць, інстр. стали..
Основні параметри при загартуванню — температура нагріву і швидкість охолодження. Температуру нагрівання сталей визначають по діаграмах стану, швидкість охолоджування — за діаграм ізотермічного розпаду аустеніту .
Термічна обробка сталей — одна з найважливіших операцій у машинобудуванні, від правильного проведення якої залежить якість продукції. Загартування і відпуск сталей є одними з різноманітних видів термообробки металів.
Загартування надає сталевої деталі більшу твердість і зносостійкість; Для цього деталь нагрівають до певної температури, витримують якийсь час, щоб весь обсяг матеріалу прогрівся, а потім швидко охолоджують у маслі (конструкційні та інструментальні сталі) чи воді (вуглецеві стали). Зазвичай деталі з конструкційних сталей нагрівають до 880-900° С (колір розжарювання світло-червоний), з інструментальних — до 750-760° С (колір темно-вишнево-червоний), а з нержавіючої сталі — до 1050-1100°С (колір темно-жовтий). Деталі нагрівають спочатку повільно (приблизно до 500°С). а потім швидко. Це необхідно для того, щоб деталі не виникли внутрішні напруги, що може призвести до появи тріщин і деформації матеріалу.
Відпал — вид термічної обробки металів і сплавів, що полягає в нагріванні до певної температури, витримці і подальшому, зазвичай повільному, охолодженні. При відпалі здійснюються процессывозврата (відпочинку металів), рекристалізації та гомогенізації. Цілі відпалу — зниження твердості для підвищення оброблюваності, поліпшення структури і досягнення більшої однорідності металу, зняття внутрішніх напружень
У ремонтній практиці застосовують в основному охолодження в одному середовищі (маслі або воді), залишаючи в ній деталь до повного охолодження. Однак цей спосіб охолодження непридатний для деталей складної форми, в яких при такому охолодженні виникають великі внутрішні напруження. Деталі складної форми спочатку охолоджують у воді до 300-400°С, а потім швидко переносять у масло, де і залишають до повного охолодження. Час перебування деталі у воді визначають з розрахунку: 1 с на кожні 5-6 мм перерізу деталі. У кожному окремому випадку це час підбирають дослідним шляхом в залежності від форми і маси деталі.
Якість загартування в значній мірі залежить від кількості охолоджуючої рідини. Важливо, щоб у процесі охолодження деталі температура охолоджуючої рідини залишалася майже незмінною, а для цього маса її повинна бути в 30-50 разів більше маси гартує деталі. Крім того, перед зануренням розпеченій деталі рідину необхідно ретельно перемішати, щоб вирівняти її температуру по всьому об'єму.
В процесі охолодження, навколо деталі утворюється шар газів, який ускладнює теплообмін між деталлю і охолоджувальною рідиною. Для більш інтенсивного охолодження деталь необхідно постійно переміщати рідини в усіх напрямках.
Невеликі деталі з маловуглецевих сталей (марки«30», «35», «40») злегка підігрівають, посипають железосинеродистым калієм (жовта кров'яна сіль) і знову поміщають у вогонь. Як тільки обсипання розплавиться, деталь опускають у охолодну середу. Залізосиньородисте калій розплавляється при температурі близько 850°С, що відповідає температурі гартування цих марок сталі.
Інформація для замовлення
- Ціна: 100 ₴/кг